Bir 2 parça tulum

1Yeni girişimleri, markaları desteklemek lazım. Sizleri Bir2 Parça Tulum ile tanıştırmak istedim

Bir2 Parça Tulum, bir annenin bebeğinin ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarladığı ürünleri diğer annelerle buluşturmaya karar vermesi sonucu kurulmuş bir bebek giyim markasıdır.

Bebek body ve tulumları üzerine faaliyet gösteren Bir2 Parça Tulum 2016 yılında Ela Özgerçek Eryılmaz tarafından kurulmuştur.

Anneliğinin 5. Ayında uykusuzluğunun hat safhasında bebeğinin altını kirletmesi sonucu bodysini değiştirmek zorunda kaldığı esnada hem bebeğini kirletip, hem üşütüp hem de uyanmasına neden olunca, aydınlanma yaşamış, bebeğinin ağlama sesi eşliğinde   “hem tek parça olup hem de 2 ayrı parçaya ayrılabilen bir body neden üretmezler ki, öyle olsaydı sadece kirlenen alt kısmı değiştirip hem bebeğimi üşütmeyecek, hem her yerini kirletmeyecek hem de uyandırmamış olacaktım “diye söylenirken acaba bu body’lerden var mıdır diye araştırıp bulamayınca kararını vermiş ve markalaşma sürecini başlatmıştır.1_8

Bir2 Parça Tulum bebeklerin tek parça giyinmesini ve üşütmemelerini sağlarken, 2 ayrı parçaya bölünebilme özelliği ile annelere de rahat ve konforlu bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Bu özellik ile body ve tulumların sadece kirlenen kısımları değiştirilecek böylelikle hem zamandan hem de çamaşır yükünden aynı zamanda da su elektrik ve deterjan tüketiminden tasarruf sağlanacaktır.

Bir2 Parça Tulum ürünleri tasarlanırken kendimize sorduğumuz ilk soru “Ben bu ürünü çocuğuma giydirir miyim” cevabımız evet ise ürünlerimizi üretiyor üretim yaparken bebeklerimizin konforunu annelerimizin ise endişelerini göz önünde bulunduruyoruz.  Bu sebepten bebeklerimizin hassas ciltlerini en az sizin kadar önemsiyor ve ürünlerimizin hepsini % 100 pamuklu kumaştan üretiyoruz. Kullandığımız etiketleri ise bebeklerimizin ciltleri ile temas ettirmiyor ve dış kısmına dikiyoruz.

Biliyoruz ki bebekleri için en iyisini anneleri, anneler için en iyisini biz düşünüyoruz.

1_29 copy

IMG-20170504-WA0036Poyraz’ın ve Bir2 Parça Tulum’un Annesi : )

Ela Özgerçek Eryılmaz

1983 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 12 yıl Turizm otelcilik sektöründe çalışıp oğlu Poyraz’ı kucağına aldığında  iş hayatına son vermeyi düşünürken Poyraz’ın doğumu ile ihtiyaç duyduğu bazı ürünlere sektörde ulaşamayınca kendisi üretime girmeye karar vererek Bir2 Parça Tulum markasını kurdu ve bebek giyim sektörüne girmiş oldu.

“Bebekleri için en iyisini Anneleri bilir” düşüncesiyle hareket ederek bir annenin nelere ihtiyaç duyabileceğini farkettiğinde fikirlerini diğer annelerle paylaşması gerektiğine inandı ve çalışmalara başladı. 2016 Aralık ayında çalışmalara başlayan Ela, hayalini Nisan 2017’de diğer annelerle buluşturdu.

Advertisements

One thought on “Bir 2 parça tulum

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s