Buket Tibet bizlerle

Kendi çaba ve gayretlerimizle büyüyen Babalar ve Kızları ailesine bir yeni arkadaşımız katıldı. Psikolog Buket Tibet bundan sonra yazıları ve deneyimleriyle bizlerle olacak. Sayfamızda her pazar 11:00 – 13:00 gibi bir yazısını paylaşmayı planlıyoruz.

Buket Tibet Kimdir?

Psk.Buket Tibet, Bond University, Avustralya’ da psikoloji bölümünde çift anadal yaparak lisans derecesini aldı.  2009 yılında Investigating the Effect of Gratitude on Australian Individuals Positive Affect –  “Avustralyalı Bireylerde Olumlu Etkilenmede Minnet Duygusunun Etkisi” konulu yaptığı araştırma yazısı ile bölüm birinciliği kazandı ve 2010 yılında  Integration of  the Person-Centered Therapy and Behavioural Therapy: Effectiveness of the Integration – “Davranışsal Terapi ve Kişi Odaklı Terapilerin Entegrasyonu: Entegrasyonun Verimliliği” konulu yaptığı araştırma yazısında ise bölüm üçüncülüğü kazandı.

Avustralya’da, uyumsuz davranış gösteren çocuklar ve ailelerine davranış şekillendirme temelli psikolojik danışmanlık yaptı ve ebeveynlere yönelik “Çocuklarda Uyumsuz Davranışlar ile Başa Çıkma Teknikleri” eğitimleri hazırladı ve sundu. Erişkin ve çiftlere yönelik davranışsal ve iletişimsel problemleri temel alan bireysel ve grup seans çalışmalarında bulundu ve uzmanlığını tamamladı.

1800’li yıllardan günümüze kadar oldukça güçlü bir yaklaşım olan Sigmund Freud’ un Psikoanalatik Teorisi ve William Glasser’in Gerçeklik Teorisi sıklıkla kullandığı yaklaşımlar olsada; üzüntü ve acı içinde olan bireylere yardım edilmesini sağlayan tüm bilimsel araştırmalara ve teorilere derin saygı ve hayranlık beslemektedir.

2011 yılında Türkiye’ ye dönüş yaptıktan sonra bireysel psikoloji ve kurumsal psikoloji alanlarında servis veren b Psikoloji Hizmetleri adında psikolojik danışmanlık merkezini kurdu.

b Psikoloji Hizmetleri Bireysel Psikoloji Servisi birçok farklı altyapıya sahip erişkin, ebeveyn, çocuk ve çiftlere psikolojik danışmanlık hizmeti sağlamanın yanında; eğitim / seminer programları düzenlemektedir.

b Psikoloji Hizmetleri Kurumsal Psikoloji Servisi altında ise; anaokulu,  ilkokul, spor salonu, turizm ve kimya gibi çeşitli sektörlerde yer alan şirketlere müşteri odaklı psikolojik danışmanlık servisi sağlamanın yanında; çalışanlara ve yönetici kadrolarına şirket verimliliği, motivasyon ve kazanç artırımı odaklı psikolojik danışmanlık servisi sunmakta ve eğitim programları düzenlemektedir.

Psk.Buket Tibet mesleğini icra etmeye başladığı günden itibaren hasta ve danışanlarının sıkıntı ve acılarına empati beslemekte, problemleri için endişe etmekte ve onlara yardımcı olabilme imkanı bulduğu için heyecan duymaktadır.

Sektörel alanda kendisi ile yapılan bir röportajda “Mesleki değerleriniz nedir?” sorusuna “İhtiyacı olan kişilere yardım etmek benim için son derece önemli ve vazgeçilmez bir değerdir” karşılığını vermiştir.

Avustralya’ da Katıldığı Eğitim Programları:

• Yetişkin Psikoterapisi
• Motivasyon, Hedef Belirleme ve Hedefe Ulaşma
• Zihnin İşleyişi: Düşünce Yapımız ve Davranışlarımız
• Uyumsuz Çocuklara Destek Olmak
• Kural Tanımaz Çocuk ile Başa Çıkma Teknikleri
• Davranış Şekillendirme Teknikleri
• Çift ve Aile Terapisi
• Aile İçinde Etkili İletişim Yöntemleri

Sizlerde okumak ve öğrenmek istediğiniz konularda bize yazarsanız bu konulara öncelik vermeye özen gösteririz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s