Babalarda ki Gezgin ruh – Kiğılı

Zaman geçtikçe büyüyor, her geçen gün daha da ağırlaşıyoruz yaş itibarıyla, çocuklarımız da olduğunda başka bir olgunluk içine giriyoruz, gerek örnek olma adına o eski çılgınlıkları istesekte istemesekte geride bırakıyoruz, artık daha bir BABA gibi durmak lazım…. Baba olup bıyık bırakanlar bile var 🙂
E peki o içimizdeki gençlik, hala daha aklımıza gelen çılgınlıklar, onlar ne olacak? Bizler daha bir baba olurken, kızınızın sizden pembe bir gömlek, mavi bir ceket giymenizi istemesi, yada bizlerin daha baba oldukları bir kıyafeti beğenmemeleri?

CF065395 copy  İşte zaman herşeyi değiştiriyor, daha bir baba olmak daha ciddi formal olmaktan çok, daha dahil olmayı gerektiriyor. Çocuğun bakımına, ilgisine, isteklerine, oyunlarına onların dünyasına coşku ve renklerine. İşte bu noktada geçen günlerde katıldığım bir davette, kendi içinizde yaşayan gençlik ve çoşkuyu yaşayıp yansıtacağınız, belki kızınızın sizin için hayal ettiği giyim isteklerine cevap verebileceğiniz, onların dünyasına onların coşkusunu taşıyarak girebilme imkanı veren bir koleksiyonu tanıma imkanı buldum.

Benim aklımda, tam bir ciddi baba markası olarak yer kazanmış Kiğılı, genç ve dinamik bir ekiple bizlere mavi, beyaz, bej ve yeşil tonlarının ağırlıkta olduğu Ege temalı koleksiyonunu tanıttı.

Kiğılı’nın yeni sezon koleksiyonuyla şehir hayatında şıklığın öne çıktığı tasarımlarla rahat bir soluk alacak. Ağırlıklı olarak doğal elyafların kullanıldığı tasarımlar, pamukla hafifletilmiş CF065533 copygramajlarda işlenerek üzerinizde yokmuş hissi yaratıyor; baskı ve nakışlar yaz sporlarının ve Ege esintilerinin ikonlarıyla yorumlanarak eşsiz bir şıklık vadediyor.

60’lar ve 70’lerinde geometrik desenlerle karşımıza çıktığı koleksiyonda; blok kompozisyonlardan oluşan desenler, siyah – saks gibi renk bloklamaları ile çizgisel, ekose ve kareli desenler dikkat çekiyor.

CF065712 copyKlasik koleksiyonda detay işçiliğin zarafeti sunulurken, farklı kumaş kompozisyonlarında hazırlanan takım elbise, ceket ve pantolonlar erkek gardırobunun vazgeçilmez parçalarından olmaya aday. Üretim ve tasarım kalitesini yansıtan kombinlerdeki zenginlik ve rahatlık Kiğılı 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonuna damgasını vuruyor.

Ben koleksiyonu çok beğendim, güzel ürünler her türlü sorunuzla ürünün arkasında duran bir ekip, mağzalarına gittiğinizde birşey alsanızda almasanızda sizinle özel ilgilenen çalışanlarıyla ekip olarak çok güzel iş çıkarılmış.

Tüm bunların dışında, benim en çok beğendiğim yazımın başında da dediğim gibi, hayatımızda klasikleşmiş alışkanlığımız haline dönen şeyler nasıl değişiyorsa babalık tanımıda değişiyor dedik… Kiğılı değişen Baba olma kavramına uygun çizgiler üreterek hedefledikleri, başlattıkları ve hayata geçirdikleri değişim. CF065197 copy

Klasik çizgilerle bir yer edinmiş, kalite ve başarıyı yakalamış Kiğılı gibi bir firma için gerçekten çok büyük ve cesaretli bir adım bu 2015 koleksiyonu. Katıldığımız davet esnasında, her soruya ilgiyle cevap veren, her öneriyi belki eleştiriyi bu değişimde nasıl kullanabileceklerine, nasıl bir kazanım olabileği yönünde bakan güzel ve inanmış bir ekip vardı karşımızda.

Sonuçta, renkler hep vardılar, güzel yapan nasıl kullanıldıklarıydı… ve Kiğılı bunu çok güzel kullanmış.

İçine Ege Ruhu koymuş, böyle cesaret isteyen bir değişimin içinde biraz Efe cesareti olması gerekirdi.

Tebrikler Kiğılı

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s