Masallar ve Prensler

Charming-even-as-a-frog-prince-naveen-9605148-418-400Kırmızı başlıklı kız kurda kuşa yem oluyordu, avcı kurtardı.

Pamuk prenses ayakkabıcı prensle evlendi, üvey ana dırdırından kurtuldu.

Kurbağa prens prensi öpen kız siğil sahibi olmak yerine prenses oldu.

Uyuyan güzeli prens öptü, kız derin uykusundan alarmsız uyandı.

Rapunzel saçlarını merdiven etti, prens geldi, ev hapsi bitti.

Alaaddin sihirli lambasıyla hatun ne isterse yaptı.

Güzel ve Çirkin’de kızı çirkin mirkin derken ne belalardan koca adam kurtardı.

Hepsini bize anlattılar, okudular, izlettiler, yedirdiler, içirdiler.

Hepimizin anladığı şu ki; bir prens var, bir gün gelecek, derdimiz tasamızdan bizi sıyırıp alıp götürecek, tek derdimiz “bugün hangi tek taşımı taksaaamm, yakut muu zümrüt müüü” olacak.

İyi de hepsini bir arada yapan yok ki. Aksine masalları tersine çeviren bile var; cin olup çarpan mı, uykusuz bırakan mı, evlere hapseden mi..

Ama insan da inanmaktan, beklemekten vazgeçmiyor nedense.. Nedense? Neden? Neden biliyor musunuz? Çünkü gerçekliğini kanıtlayan tek bir prens var her genç kızın hayatında..

Kurttan kuştan koruyan, evde anne kavgalarında ön ayak olup ortamı yumuşatan, hastalıktan yara bereden koruyan, kilometrelerce uzakta olsak bile sabah tatlı sesiyle arayıp uyandıran, hayatımızdaki bir sürü hapishaneden bizi kurtarmak için saçını süpürge eden, lambadan çıkan cin olup elinden gelen her dileği yerine getirmek için halıları uçuran, kızıp terslense de aslında dünyada yine de ondan tatlısı olmayan..

Babam.. baban.. babası..

Kız babası..

Her erkeğin hayattaki en büyük rakibi, hayatta sahip olabileceği en kıymetli ünvan, sahip olunca da gururla taşıyacağı en güzel yük..

Hayatı boyunca yanı başında 10 masala bedel bir prensle büyüyen bizleri siz nasıl kandırıp da 2. prens olacaksınız ki? Beyaz at? Artık tek beygirle de olmuyor ki o işler, beygire kaldıysa hiç olmuyor zaten 🙂

Yaylılarda bile başrol 1.kemanın, 2.ler hep yancı.

İşiniz zor, taa ki bir prensesin babası olana kadar. İşimiz zor taa ki bir prensesin 1. kemanı ay aman prensi olacak 2. prensi bulana kadar.

Her şeyi de prenslerden beklememek lazım. Ben de kendi çapımda ortam yaratmak için uğraş veriyorum. Kırmızı başlıklı mont aldım, saçlarım zaten uzun, kurbağa görünce samimi davranıyorum, pamuk gibi bir cilt için tüm uğraşım, uykulardan uyanırken sorun çıkarıyorum, bol bol ayakkabı deniyorum, çaydanlığı yıkarken iyice ovalıyorum, çirkin görünce de Allah yaratmış deyip hor görmüyorum. Hadi bakalım, tüm totemler hazır, hadi hayırlısı 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s