BOSTANCI Istasyonu

Yarın büyük gün, kızım ilk kez okulla bir gösteriye çıkacak.. Lara dahil hepimiz için bir ilk ve en az onun kadar heyecan doluyuz..!

Hal böyle olunca tüm bayanlar yarın için kendini bakıma almak için kuaföre üs kuruldu. Onları kuaföre bıraktıktan sonra nice zamandır kendime ayıramadığım bir boş zaman içerisinde buldum kendimi.

Kuaföre hemen yakın diye BOSTANCI sahile inmeyi düşündüm, sahilde otururum diye düşündüm. Neyse hemen sıkışık trafiğe girmeden arabayı park ettim.

Biraz sıcak, biraz polen alerjisi içinde evine yakın bir dostumu ararken kendimi BOSTANCI Tren istasyonu önünde buldum…!

Hepimiz için deniz, adalar, deniz otobüsünü ilk akıla getirse de iç kısımları başkadır Bostancı’nın. Kendine has bir hayatı vardır, sadece tren istasyonu ayrı bir anı ve hikayesi vardır. Şimdilerde kullanılmasada istanbulda zamana çok şahitlik etmiştir.

Ben küçükken arabayla istanbula gelirken bostancı köprüsüne geldiğimizde dedem Istanbula geldik derdi..! İşte bu küçük istasyonda öyle… Gece Ankara’dan binersin Mavi Trene Tüm gece uyurken, sabah erken saatlerde Bostancı İstasyonu ile insanlar anlar istanbula geldiklerini…. Toparlanmaya başlar…. Yada haydarpaşa garından binersiniz trene, bostancıya değmeden geçmez mavi tren… Tren Restorantında haydarpaşadan binenlerin başlattığı sohbete bostancıdan binenler karışır. Ne tadı başkaydı o biranın ve sigara böreğinin!!!

Bostancıdan trene binen bilir, binmeden Saray Büfeden yenen kokoreç candır 🙂
Şimdi izninizle canımı soğutmadan tüketeyim…. biz istanbulu sevmeye bostancıyla başladık 🙂

20140524-153538-56138964.jpg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s