Kızlar Ne Bekler??

1.    Dahil Olmanızı İsterler2012-12-19 13-48-34-00051

Bir kız babasından aktif olarak hayatıyla ilgilenmesini ister, “aktif olarak ilgilenmek” baba ve kız arasında

Bir kız hayatında aktif olarak ilgilenenbir babaya ihtiyacı vardır. “Aktif olarak ilgilenmek  bir baba ile kızı arasında o günün nasıl gittiğini sorması ve onun tek kelime yanıtlar vererek sürdürdükleri konuşmayı ifade etmez. Bir baba kızının ilgi gösterdiği hobiler ve faaliyetlere katılmalıdır. Örneğin, resim çizmek. Resim hakkında konuşmak için Internet ve kaynaklardan bilgi edinmek gibi. Kızınız yetenekli bir sporcu mu?, voleybol gibi? Onunla oynayabilir ya da sadece oyun izlemekten zevk alan bir hevesli bir fan ve destekçisi haline gelmeniz onun için çok önemli!
Kızınız hakkında daha fazla öğrenme ve hayatınız boyunca kızınızın hayatının bir parçası olmak istediğinizi hissettirmelisiniz…!

 

2012-12-19 13-35-58-00114

 

 

2.    Sağlıklı bir Evlilik Görmek ister

Bir kızın ilk deneyimleri anne ve babasıyla arasındaki ilişkidir. Babası, eşine fiziksel ya da duygusal istismar ile saygısızlık ediyorsa kızınız bir kocadan beklenen ilişkinin bu olduğuna inanmak doğal gelebilir. Ancak, fiziksel sevgi, saygı ve eşi ile gerçek bir ortaklık görüntülerse bir baba kızına kendi hayatının aynı olmak isteyeceği inanılmaz bir örnek sağlar.
2012-05-26 11-43-05-00129

 

3.    Desteğinize İhtiyacı Var..!
Bir baba her zaman kızı ile aynı fikri kabul etmeyebilir olsa bile, kızı ona destek olacağını bilmek ister. Bir baba kızını tam ve bütün kalbiyle desteklediğinde, o güçlü benlik saygısı ve olumlu bir özeleştiri gelişecektir. Bu her zaman onunla aynı fikirdeyim, ama onun yapacağı bir seçimde aynı fikirde değilsem bile, her zaman ona bir insan olarak inanmak ve onun yeteneklerine güven duyduğumuzu göstermek baba olarak benim görevimdir.

2012-12-19 13-49-25-00046

 

 

 

4.    Size bir Sırdaş olarak güvenmek istiyor.

Size bir sorunu ile geldiğinde onu saygı ve gizlilik çerçevesinde dinleyerek, çözüme destek olmanızı, bazen sadece bir sırdaş gibi heyecan ve sorunlarınızı dinlemenizi istiyor.

 

 

 

2012-04-07 19-41-55-00128

 

5.   Koşulsuz Sevgine İhtiyacı var..!

buna sadece baba – kız aşkı demek istiyorum!!

 

 

 

 

 

 

2013-02-09 12-19-37-00014

 

 

 

6.    Beraber Eğlenmek ister Yaramazlıklara ortak ister!!

Hayat değilmidir, hızla geçip giden. bu geçen zamanda yaşanılan eğlenceli anlarda bir anı olmanızı ister..! hani bazende masum yaramazlıklara suç ortağı lazım olur

 

 

 

 

7.    Pozitif bir Rol Model İster

Günümüzde kızlarımızda yaşanan sıkıntıların başında, hayatlarında pozitif bir rol model olmaması gelmektedir. İyi bir eş, ilgili bir baba, kendi kişisel olumluluklarını çocuklarına yansıtan bir aile, çocuklarının geleceklerini bugünden hazırlamaktadır..!

hayat paylaşmaktır, yaşamaktır!

HicdurmazlaR

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s