Farkında Olun, Farklı Olun

Hayat bizler için dahi zor ve pekte affedici sayılmazken, zaman zaman kendimizi ciddi yaralanmış, fazlasıyla başarısız hissettiğimiz anlar mutlak olmuştur….

Genelde ne yapsak, ne kadar önlemde alsak önleyemediğimiz açıklayamadığımız bu anlarda, çoğunlukla cevabımız “Hayat Böyle” demek oluyor. Kendi halinde bir hayatınız, belki eşiniz yada sevgilinizle yaşadığınızda yaşadıklarınız konuştuklarınız hayal kırıklıklarınız derken tüm konuşmalar aynı sonla bitiyor… Hayat Bu!!!
Siz bunu anlıyorsunuz, belki aynı cümleyi tekrar ederek onaylıyorsunuz…!

Aradan seneler geçiyor, ailenize yeni bir birey giriyor, bir anda dengeler değişiyor, uğruna yaşadıklarınız, hedefleriniz, amaçlarınız… iyi zamanlarınız oluyor kötü zamanlarınız, siz hiç hissettirmiyorsunuz bunu çocuğunuza, ama zaman içinde büyürken, kendisi bir birey olarak hayatın içine dahil oldukça hepimiz için acımasız olan hayat onlar için pekte şefkatli olmuyor..!

Zorlukda burada başlıyor, çizgi film seyrederken televizyonu kapatıp uyuyan bir çocuk, uyandığında televizyonu açıp çizgi filmi kaldığı yerden seyretmeyi bekliyor..! Belki de uykuya bu hevesle yattı, uyanıyor, belki çişi gelmiş onu dahi tutarak zorla koşa koşa televizyonu açıyor ve bıraktığı çizgi film orada değil…! Bunu dahi kabullenmesi, bu kadar çocuksu hayatın zorlukları yanında çok ufak olan bir  üzüntüyü bile atması hatta bırakın atmayı bu nedenle üzüntü yaşayan çocuğunuza kendi çaresizliğimiz için ürettiğimiz HAYAT BÖYLE açıklaması ile ne kadar tatminkar olabiliriz ki…

Hele biz babalar, kırık olanı düzelten, çalışmayanı çalıştıran, açılmayan bir şeyi açan ve bir çok örneği gibi…. zorlukları mutluluğa çeviren kahramanlar değilmiyiz çoğu kez? Hele kızlarının gözünde babaları…!

Gerçekten zor bir görevimiz, başarı ve tatmin duyguları hızla değişen bir kitlemiz var karşımızda 🙂

Evet; şunu bilelim Hayat Zor, Babalık Zor ve prenseslerimizin düşündüğü gibi bu zorluğu kolayca yok edecek mucize haplarımız yok!!

Peki ne yapalım…?

Nasıl mücadele edebiliriz tüm bu olanlarla, belkide kelime bu Mücadele…

Mücadele büyümenin temelidir ve sizi ileriye taşımak için mükemmel bir motivasyon verir.

Bu bağlamda baktığımızda hayatımızda yaşayacağımız başarısızlıkları başarıya çevirecek bir kaç yok var biz Babalar için

2012-12-19 13-36-11-00104

 

 

1. Yanlız Değiliz (Aile olmak bir takım sporudur).

Başarılı bir ebeveynlik tam bir takım oyunudur. İyisiyle kötüsüyle evde her birey bir bütünün parçasıdır… Ailecek aynı resim içinde farklı renkler ama bir bütünü oluşturan figürler olmak hepimizi motive edecektir.

 

2012-12-19 13-47-25-00056

 

 

2. Teşvik Eden Olmalıyız…!

Araştırmalar bir negatif fikre karşı yedi pozitif fikir geliştiğini ortaya koymuş, o zaman güzel olacak yada olmasını istediğimiz birşeyi neden olumsuz fikirlerle öldürelim…. bunu yapmaktansa, olumsuza odaklanıp, neyin yanlış olduğundan çok neyin doğru olduğunu düşünmeyi öğretmek, onu hep ileri götürecektir…! Hayallerimizin, düşüncelerimizin peşinden gitmeliyiz!!

2012-04-07 19-41-55-00132

 

 

 

3. Zamanı Öğrenmeli.

Hayatta yaşanacak çok şey var, gezilecek bir çok yer, peşinden koşulacak bir çok hayal… ve tüm bunları yapabilmek için daha ilerlemesi, öğrenmesi ve geçirmesi gereken çoook zaman var…! Hayatımızda istediklerimize ulaşmak için zamanla çalışmak, ve yol almamız gerektiğini öğretelim onlara… Zamanı öğrenmek, ilerlemeyi öğrenmektir.

 

 

2012-05-26 11-43-05-00129

 

 

4. Kendinizi Baltalamayın..!

Teşvik edeni öğretmek ve öğrenmek demek, kendinide teşvik ve motive etmeyi kapsar… sizin için ne kadar zor görünsede, kimse size inanmasa da kendinize güvenin, yapabileceğininzin en iyisini yapın.. bazen kazanırsınız, bazen öğrenirsiniz…..!

Sizden aldığı güvenle küçük dünyasının büyük kararlarını veren minik prensesleriniz sizin gurur kaynağınız olmalıdır.

2012-12-19 13-35-58-00114

 

 

 

5. Farkında Olun – Farklı Olun.

Güzel günlerin mutluluğu için size minnettar olan, kötü günler için size kalkan olan, doğru ve yanlışta aynı resim içinde sizinle bir aile resmi veren tüm aile bireyleriniz için minnettar olmak lazım, bu noktaya kadar yazdığımız herşey bu ailenin güzel ve mutlu geleceği için değil mi?

Geleceğimizin ne olduğunun farkında olmak lazım… sizi geleceğe taşıyacak bugün sahip olduğumuz ailelerdir.

Farkında mıyız?

Hayat Böyle kavramını senelerce yaşamayı kabul etmişken, minicik kızınıza yaşatma, açıklama zorunda kalma korkusuyla mücadeleye başlamışız…!

Sahip olduklarınızın ve yapmaya başladıklarınızın farkında olun!! O sizin için Milyonda Bir…. Sizin için çok farklı, sizde onun!!!

2012-05-26 11-43-04-00135

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s